Katedra Mediacji Sztuki organizuje szkolenie

Opublikowano 05 kwi 2014
Jarosław Lipszyc

Katedra Mediacji Sztuki organizuje szkolenie dla wszystkich studentów i wykładowców zainteresowanych prawem autorskim w sieci i wolnymi zasobami.

Szkolenie zaproponowane przez Mediację Sztuki to wyjątkowa okazja, żeby poznać specyfikę prawa autorskiego w sieci, praw autorskich w przypadku prac publikowanych w sieci i poza siecią, ale i darmowego oprogramowania i uwalniania źródeł - rzecz bardzo aktualna i bardzo potrzebna w życiu twórcy, ale i studenta, organizatora życia kulturalnego - krytyka, kuratora, szefa stowarzyszenia, placówek edukacyjnych, kierownika katedry.

Spotkanie może być szczególnie cenne dla twórców i studentów piszących prace licecncyjne, magisterskie czy doktorskie.

Będziemy poruszać treści najbardziej aktualne dla naszych czasów: otwartej edukacji, nauki i otwartych zasobów dziedzictwa, będące jednocześnie
wprowadzeniem do systemu prawa autorskiego.

Szkolenia poprowadzi Koalicja Otwartej Edukacji (KOED), czyli porozumienie organizacji pozarządowych i instytucji działających w obszarze edukacji, nauki i kultury.

Na zaproszenie Katedry Mediacji przyjedzie do nas Jarosław Lipszyc - prezes Fundacji od 2007 r., członek prezydium Koalicji Otwartej Edukacji, członek komitetu Obywateli Kultury, współzałożyciel stowarzyszenia im. Stanisława Brzozowskiego, członek komisji rewizyjnej Internet Society
Polska. Przed pracą w Fundacji wieloletni dziennikarz, poeta i muzyk, aktualnie aktywny propagator nowoczesnej edukacji oraz wolnej kultury.

Warto dodać, że autor szkolenia otrzymał niedawno wyróżnienie Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za wkład w pracę edukacyjną.

Szkolenie odbędzie się w środę, 9 kwietnia, godz. 15.00, sala nr 410 na ul. Traugutta.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych, także osoby zaprzyjaźnione z naszą szkołą.

Ogranizatorką szkolenia jest Agnieszka Kłos.

Info: Agnieszka Kłos