Katedra Edukacji Artystycznej zaprasza

Opublikowano 11 kwi 2012

Katedra Edukacji Artystycznej Wydziału Malarstwa i Rzeźby gościć będzie w dniach 16-26 kwietnia 2012r. profesor Adinę Bar-On z Bazeal Academy of Art and Design w Jerozolimie.

W ramach programu "Visiting Profesor" funduszu Scientiae Wratislevienses Katedra Edukacji Artystycznej Wydziału Malarstwa i Rzeźby gościć będzie w dniach 16-26 kwietnia 2012r. profesor Adinę Bar-On z Bezalel Academy of Art and Design w Jerozolimie.

Adina Bar-On jest artystką uprawiającą sztukę wideo i live performance. Znana jest ze swoich działań angażujących w sposób absolutny ludzkie ciało. W projektach porusza problemy identyfikacji, zarówno społecznej jak personalnej.

Obecnie jest profesorem sztuk interdyscyplinarnych. Jest czołową artystką i prekursorem sztuki performance w Izraelu. W roku 2001 otrzymała nagrodę Amerykańsko-Izraelskiej Fundacji Kultury za wkład w sztukę izraelską.

Swoje performance realizowała w wielu galeriach świata, m.in. w: USA, Chinach, Kanadzie, Hong Kongu, Japonii, Tajlandii, Niemczech, Francji, Irlandii, Szkocji, Serbii, Litwy, Białorusi, Rosji i Polsce. Na jej temat opublikowano biograficzną książkę pt. ,,Adina Bar-on, Performance Artist".

Serdecznie zapraszam na organizowane spotkania z artystką.

Tomasz Niedziółka

koordynator projektu

program wizyty prof. Adiny Bar-On:

16 - 20 kwietnia, 10.00 - 13.30, „Performance Art as Visual Communication", warsztaty dla studentów w muzeum ASP, ul. Traugutta 19/21

19 kwietnia, godz.17.00, "A Performance Artist and a Teacher"wykład otwarty w muzeum ASP, ul. Traugutta 19/21

26 kwietnia, godz. 19.00 , performance Adiny Bar- On,
WRO Center, ulica Widok 7