Katarzyna Plucińska

Opublikowano 03 wrz 2015
Katarzyna Plucinska - zaproszenie

- wystawa ceramiki w Sobótce

04.09.2015 zapraszamy na wernisaż wystawy prac Katarzyny Plucińskiej - doktorantki Wydziału Ceramiki i Szkła.

Wystawa będzie miała miejsce w Muzeum Śleżańskim (ul. św. Jakuba 18, Sobótka ) i potrwa do końca września 2015.

Katarzyna Plucińska - absolwentka Akademii Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu, od 2012 roku doktorantka na tejże uczelni pod opieką artystyczną prof. Katarzyny Koczyńskiej-Kielan. Jednocześnie doktorantka na Wydziale Nauk Historycznych i Pedagogicznych Uniwersytetu Wrocławskiego.

W ramach studiów III stopnia eksploruje temat Cykle życia. Z użyciem koła garncarskiego oraz innych technik ceramicznych tworzy kompozycje przestrzenne, inspirowane muszlami, skamieniałościami, złożonymi przemianami składającymi się na cykl rozwojowy owada.

Kolekcja Formy życia również odzwierciedla fascynację autorki organicznymi kształtami świata natury. Formy te nawiązują do budzenia się nowego życia - istot, które porzucając bezpieczne schronienie, wyłaniają się z kokonów.

zamieściła: Joanna Opalska-Brzecka

zdjecia i informacja: Katarzyna Plucińska