Justyna Patecka na "Portrecie zbiorowym"

Opublikowano 03 lut 2014
Justyna Patecka wiesza swoją pracę

Od soboty, O1.02.2014 roku prace studentki III roku Mediacji Sztuki, Justyny Pateckiej możemy oglądać na wystawie zatytułowanej „Portret Zbiorowy", którą zorganizowała Galeria Atelier w Krakowie, przy ulicy Floriańskiej 22.

Wystawa ma charakter retrospektywny, prezentujący prace uczestników zajęć z lat 1999-2014 z pracowni prowadzonej przez Joannę i Konrada Boguszów. Na wystawie zaprezentowano prace kandydatów, absolwentów i studentów uczelni artystycznych z różnych miast w Polsce.

Studentka naszej uczelni reprezentowała środowisko wrocławskie. Na wystawie pokazała grafiki powstałe w Pracowni Druku Wklęsłego i Wypukłego, prowadzonej przez prof. Annę Janusz-Strzyż. Zaprezentowane grafiki to fragment pracy licencjackiej pt. „Bestiariusz Słowiański". Tematem grafik jest osobista interpretacja wierzeń słowiańskich.

Info: Agnieszka Kłos