J.M. Rektor Akademii Teatralnej w Warszawie naszym gościem.

Opublikowano 30 lis 2018

Prof. Wojciech Malajkat zrealizował w Pracowni Fotografii Intermedialnej Katedry Sztuki Mediów warsztat z zakresu performensu artystycznego.

Spotkanie odbyło się w ramach przedmiotu: Postawy fotografii intermedialnej i performensu.

Grupa performatywna, w skład której wchodzą: Karolina Płanik, Paulina Gałązka, Daria Elwart, Adam Skórzewski, Ida Kwaśnica, Martyna Szczepaniak, Ernest Grzeszczakowski, Marta Stachowska, Joanna Harasiuk, Daniel Kusak, realizując projekt dokamerowy Spotkanie z nieznajomym (uczestnicy akcji performatywnej nie wiedzieli, kto będzie ich gościem), wzięli udział w spotkaniu z prof. Wojciechem Malajkatem. Zadaniem uczestników było narzucić interpersonalną relację grupy z osobą, która z racji swojego statusu zawodowego i społecznego w założeniu dydaktycznym powinna wymusić na uczestnikach akcji performatywnej aktywny w niej udział. Zgodnie z założeniem projektu przebieg, merytoryczna jakość oraz ekspresyjny charakter akcji zależał przede wszystkim od członków grupy.Wojciech Karol Malajkat, wybitny polski aktor teatralny i filmowy, prezenter telewizyjny, reżyser, pedagog, profesor zwyczajny w Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie, rektor tej uczelni w kadencji 2016–2020. W latach 2009-2017 dyrektor artystyczny Teatru Syrena w Warszawie, równocześnie w latach 2009-2014 dyrektor naczelny tej sceny. W 1986 roku ukończył Wydział Aktorski PWSFTviT w Łodzi. Występuje również na scenach warszawskich: Teatru Studio i Teatru Narodowego.

Info: Agata Szuba
Foto: Andrzej P. Bator