Jerzy Antkowiak w ASP

Opublikowano 30 lis 2015
Spotkanie z Jerzym Antkowiakiem w ASP

Wydawnictwo Bukowy Las i Akademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu byli gospodarzami spotkania z Jerzym Antkowiakiem.

Wydarzenie odbyło się 25.11.2015 w auli na Pl. Polskim 3/4, a pretekstem do rozmowy z artystą była promocja książki pt. Antkowiak Niegrzeczny chłopiec polskiej mody . Na spotkaniu z Rektorem, Jerzy Antkowiak spotkał się ze studentami Katedry Scenografii, gdzie osobiście zaprezentował swoje projekty oraz realizacje.
Jerzy Antkowiak. (ur. 18 maja 1935 r.) projektant mody, ukończył Wydział Malarstwa Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych we Wrocławiu. W 1961 podjął pracę jako projektant w Modzie Polskiej. W 1968 wraz z piątką projektantów stworzył nowy zespół Mody Polskiej. W latach 70. Dom Mody Polskiej był członkiem "Chambre Syndicale de la Haute Couture". Od 1979-do 1985 roku Jerzy Antkowiak był dyrektorem ds. wzornictwa w Modzie Polskiej. W 1990 r. otrzymał Czarną Panterę - nagrodę ufundowaną przez firmę Lalique dla najlepszego projektanta z Europy Wschodniej.

Foto/ inf.
Zamieścił: D. Banasz