"Jedzie pociąg z Wrocławia do Gdańska"

Opublikowano 19 cze 2013

Projekty malarstwa ściennego na tzw. gankach – wiatrołapach.

W tym konkretnym przypadku wiatrołapach przylegających do elewacji bloku mieszkalnego przy ul. Dywizjonu 303 na osiedlu Zaspa w Gdańsku, stworzony w ramach zajęć dydaktycznych – zadań projektowych w roku akademickim 2012/2013 dedykowanych architekturze osiedla Zaspa w Gdańsku i ich realizacji w formie monumentalnego malarstwa ściennego podczas V edycji festiwalu Monumental Art. - Europejskiego Festiwalu Malarstwa Monumentalnego 2013 r. w ramach Projektu – artystyczno – dydaktyczno – edukacyjnego - „Jedzie pociąg z Wrocławia do Gdańska", przy współpracy pomiędzy ASP we Wrocławiu - (Pracownią Malarstwa Architektonicznego i Sztuki w Przestrzeni Publicznej w Centrum Sztuk Użytkowych – Centrum Innowacyjności ASP we Wrocławiu), a IKM- Instytutem Kultury Miejskiej w Gdańsku – samorządową instytucją kultury i jego partnerem artystycznym - (GSM – Gdańską Szkołą Muralu).

Przedsięwzięcie prowadzone według autorskiego Projektu - prof. dr hab. Adama Chmielowca z Pracowni Malarstwa Architektonicznego i Sztuki w Przestrzeni Publicznej z ASP we Wrocławiu i kierowników artystycznych Gdańskiej Szkoły Muralu Rafała Roskowińskiego i dr hab. Jacka Zdybla.

Realizacja Projektu podczas V edycji festiwalu Monumental Art. - Europejskiego Festiwalu Malarstwa Monumentalnego Gdańsk 2013r., 4 – 13 lipca 2013r.

Więcej na blogu: murale-wroclaw.blogspot.com

info: Adam Chmielowiec