Jay Macdonell w hucie szkła w CSUiCI

Opublikowano 31 mar 2022
azg

Już w najbliższąy piątek i sobotę (1 i 2 kwietnia 2022) podczas Dni Otwartych naszą hutę szkła odwiedzi wyjątkowy kanadyjski artysta Jay Macdonell.
Zapraszamy do huty szkła w Centrum Sztuk Użytkowych, Centrum Innowacyjności /sala 007, parter/ na pokazy formowania szkła z jego udziałem!

Jay Macdonell pracował w wielu studiach dla różnych artystów, projektantów i architektów jako kierownik projektu oraz konsultan. Odbył tradycyjną praktykę u mistrza szkła Roberta Helda w Vancouver w Kanadzie. Uczył w Pilchuck Glass School ze szwedzką projektantką Ann Wahlstrom i pracował dla takich artystów jak Laura i Alessandro De Santillana, Xu Bing, Angelo Filomeno, Bruce Mau, Catherine Chalmers i Mildred Howard. Jay wykładał w Pilchuck Glass School, Bay Area Glass Institute w San Jose, Pittsburgh Glass Center, Espace Verre w Montrealu oraz Królewskiej Kopenhaskiej Szkole Sztuki i Architektury na wyspie Bornholm w Danii.

Jay Macdonell był członkiem zarządu Glass Art Society w latach 2010-2014, wiceprezesem 2012-2014, a obecnie zasiada w radzie dyrektorów Berlin eV, pierwszego non-profit studia publicznego dostępu w Berlinie w Niemczech. Był artystą wizytującym w Muzeum Szkła, Bay Area Glass Institute, Sheridan College, Królewskiej Duńskiej Szkole Projektowania i Architektury oraz The Berengo Studio na Murano. Prace Jaya eksplorują inspirowane botanicznie rzeźbiarskie formy naczyń, prace rzeźbiarskie w różnych mediach oraz oparte na czasie instalacje wideo/szklane.