Jarosław Lipszyc przeszkolił z otwartych zasobów sieci

Opublikowano 14 kwi 2014
Jarosław Lipszyc Fot. Agnieszka Kłos

Jarosław Lipszyc z Koalicji Otwartej Edukacji z Warszawy był gościem Mediacji Sztuki. Przeszkolił wykładowców i studentów z najbardziej aktualnych spraw związanych z siecią i prawem autorskim oraz wolnymi zasobami. Zainteresowanie szkoleniem było duże.

Koalicja Otwartej Edukacji (KOED) jest porozumieniem organizacji pozarządowych i instytucji działających w obszarze edukacji, nauki i
kultury. Celem jej działania jest budowanie, promocja i aktywizm na rzecz otwartych zasobów edukacyjnych rozumianych jako materiały, które są udostępnione w sposób otwarty i gwarantujący ich odbiorcom wolność wykorzystywania i odtwarzania utworu, wolność poznawania dzieła oraz stosowania zawartych w nim informacji, wolność redystrybucji i wolność dystrybucji dzieł pochodnych.

Wrocławskie szkolenie z zakresu najnowszych technologii i prawa autorskiego oraz sposobów zarządzania własnością w sieci, podpisywania i sporządzania umów autorskich, uwalniania zasobów i dzieł, prowadził lider KOED - u Jarosław Lipszyc odznaczony wyróżnieniem za swoją pracę przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Lipszyc to także współzałożyciel stowarzyszenia im. Stanisława Brzozowskiego, członek komisji rewizyjnej Internet Society Polska. Przed pracą w Fundacji wieloletni dziennikarz, poeta i muzyk, aktualnie aktywny propagator nowoczesnej edukacji oraz wolnej kultury. Autor koncepcji portalu
"Włącz Polskę" Ministerstwa Edukacji Narodowej. Bierze aktywny udział merytoryczny we wszystkich projektach Fundacji, prowadzi szkolenia dla
nauczycieli oraz liczne wystąpienia i wykłady związane z nowoczesnymi technologiami, edukacją oraz prawem internetowym. Aktywnie
uczestniczył w akcji społecznej na rzecz przeprowadzenia konsultacji środowiskowych wprowadzenia Rejestru Stron i Usług Zakazanych,
uczestnik debaty "Zapytaj Premiera", uczestnik debat o ACTA i przyszłości praw autorskich, aktywny promotor dialogu i współpracy
sektora pozarządowego z administracją publiczną.

Szkolenie dla studentów i pracowników ASP 9 kwietnia 2014 roku zorganizowała Agnieszka Kłos.

Info: Agnieszka Kłos