Jak zadbać o nie-swoje. Dizajn nieantropocentryczny

Opublikowano 28 Maj 2024
im

Czy wyobrażasz sobie dizajn bez człowieka?

Zapraszamy do udziału w działaniach przygotowanych przez osoby studenckie z dwóch wrocławskich uczelni - ASP i UWr.
Poznacie nasze wizje wielogatunkowej przyszłości i pokażemy Wam obiekty ceramiczne, które za dziesiątki, tysiące i miliony lat będą niezbędne.

Wydarzenie jest podsumowaniem semestru pracy studentów i studentek studiów magisterskich na wrocławskim kulturoznawstwie, na specjalności Kulturowa krytyka sztuki, oraz ceramików i ceramiczek z Pracowni ceramiki kontekstualnej ASP. W ramach zajęć warsztatowych prowadzonych przez dr Magdalenę Zamorską i dr hab. Karinę Marusińską spotykaliśmy się wspólnie i wymienialiśmy naszymi doświadczeniami, łączyliśmy różne umiejętności – rzemieślnicze, praktyczne oraz krytyczno-filozoficzne.

Stworzyliśmy obiekty ceramiczne dla bytów nie-ludzkich oraz cykl opowiadań cli-fi (fikcja klimatyczna).
Spotkamy się w galerii SIC!, by w performatywny sposób przedstawić obiekty ceramiczne i zachęcić do lektury przygotowanego przez nas ebooka.

Wydarzenie przygotowali i biorą w nim udział: Grzegorz Białas, Alina Buchko, Maja Czapla, Szymon Horała, Karolina Kluza, Sonia Kusznir, Zofia Kwasiborska, Aleksandra Podlejska, Michał Rybarczyk, Blanka Starzycka, Michał Stefański, Alicja Wojakowska, Laura Woźniak, Oskar Wiśniewski

Opieka merytoryczna: dr Magdalena Zamorska, dr hab. Karina Marusińska

Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/821554973363638/