INTERPRETACJE - MIĘDZYNARODOWY KONKURS SZKŁA

Opublikowano 05 mar 2015

Akademia Sztuk Pięknych w Tallinie, Estonia, Akademia Sztuk Pięknych im.E.Gepperta we Wrocławiu, Katedra szkła oraz Samorząd Studencki ASP we Wrocławiu ZAPRASZAJĄ DO UDZIAŁU W KONKURSIE

Konkurs skierowany jest do studentów oraz doktorantów Katedry Szkła Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu.

Na przestrzeni minionych 5000 lat powstały miliardy przedmiotów wykonanych ręką Mistrzów Szklarskich. Każdy z powstałych pod ich okiem obiektów, miał swoje znaczenie zarówno w kontekście historycznym, religijnym jak i w życiu codziennym zaspokajają potrzeby użytkownika. Pierwsi starożytni hutnicy byli bardzo podobni do nas- ciekawi otaczającego ich świata, eksperymentujący, badający granice materiałów i technologii. Ich osiągnięcia techniczne nie były oparte tylko na wiedzy naukowej i doskonałych urządzeń pomiarowych lecz na umiejętności obserwacji, wyciągania wniosków i doświadczeniu w pracy z materiałem.

Temat INTERPRETACJE zachęca do ponownego spojrzenia w głąb historii szkła. Zadaniem uczestnika konkursu będzie odnalezienie obiektu historycznego ze szkła, który w szczególny sposób zwrócił jego uwagę by następnie ujrzeć go w kontekście współczesnego świata. Przedmiotem pracy konkursowej może być pojedynczy obiekt, grupa obiektów bądź instalacja wykonana w dowolnej technice formowania szkła. Dogłębna analiza i uzasadnienie wyboru dzieła historycznego sporządzone w formie tekstu ciągłego będzie stanowić konieczne uzupełnienie pracy konkursowej.

Zasady uczestnictwa:

1) Do 24 kwietnia 2015 należy dostarczyć kompletne zgłoszenie w formie płyty CD w raz z wydrukowanym i wypełnionym formularzem zgłoszeniowym (do pobrania na stronie www.asp.wroc.pl oraz na facebook.pl ) na adres:

Akademia Sztuk Pięknych we Wrocławiu im E. Gepperta
as. Justyna Żak (II piętro, sala 210)
ul. Traugutta 19/21
50-416 Wrocław

2)Dokumenty aplikacyjne powinny zawierać:-CV uczestnika (maksymalnie jedna strona A4)
- dane uczestnika: imię, nazwisko, rok urodzenia, pełny adres korespondencyjny, telefon z numerem kierunkowym, e-mail, stronę www, nazwisko opiekuna( jeśli dotyczy)
-zdjęcia dzieła sztuki, procesu jego powstawania oraz zdjęcie przedmiotu inspiracji (300 dpi, format JPG, krótszy bok zdjęcia nie może mieć mniej niż 20 cm).
-zdjęcie artysty/autora pracy
-tekst wyjaśniający inspiracje tematu w języku polskim i angielskim
(maksymalnie 2 strony A4), zawierający wyjaśnienie ekspozycji pracy podczas wystawy.
3) Opis zdjęć powinien być następujący: tytuł pracy, materiał, technika, wymiary, imię fotografa.

Ogłoszenie wyników nastąpi 27 kwietnia 2015 r.

Z pośród nadesłanych zgłoszeń wyłonionych zostanie 5 prac, których autorzy wezmą udział w wystawie pokonkursowej na terenie Litwy, Łotwy i Estonii.

Organizatorzy pokrywają koszty transportu prac, finalistów oraz zakwaterowanie na czas pobytu podczas warsztatów, zwiedzanie Tallina i okolic (wyżywienie we własnym zakresie). Oraz udział w warsztatach szklarskich, które odbędą się w Olustvere 0 Estonia w terminie 10-15 czerwca 2015 r.

Info: Justyna Żak

Zamieściła: Kalina Bańka