Interdyscyplinarne Seminarium Naukowe - prof. Olgierd Czerner

Opublikowano 20 mar 2019

Zapraszamy do wzięcia udziału w spotkaniu w ramach Interdyscyplinarnego Seminarium Naukowego na Politechnice Wrocławskiej, czyli cyklu otwartych spotkań z udziałem światowej sławy prelegentów

Gośćmi ISN byli tej pory m.in.: prof. Jerzy Biliszczuk z Politechniki Wrocławskiej - wybitny projektant i autor nowatorskich rozwiązań w mostownictwie, prof. Klaus von Klitzing – laureat Nagrody Nobla w dziedzinie fizyki, oraz prof. Maciej Żylicz, prezes Fundacji na rzecz Nauki Polskiej.

Gościem kolejnego spotkania będzie prof. Olgierd Czerner - architekt, pierwszy miejski konserwator zabytków w powojennym Wrocławiu, twórca wrocławskiego Muzeum Architektury.

Nasz prelegent jest absolwentem Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej. Na naszej uczelni uzyskał kolejne stopnie naukowe, a w 1977 r. otrzymał tytuł profesora. Za jego kadencji jako Konserwatora Zabytków Miasta Wrocławia odrestaurowano m.in. gotyckie kościoły miasta. Profesor był zaangażowany w prace nad udostępnieniem we Wrocławiu Panoramy Racławickiej. Od 1965 r. organizował Muzeum Architektury i przez ponad 30 lat był dyrektorem tej placówki.

Prof. Olgierd Czerner należy do takich organizacji jak: ICOMOS (Międzynarodowa Rada Ochrony Zabytków i Miejsc Historycznych), Międzynarodowa Rada Muzeów ICOM, Komitet Architektury i Urbanistyki PAN, Towarzystwo Opieki nad Zabytkami, Stowarzyszenie Architektów Polskich, Stowarzyszenie Historyków Sztuki Stowarzyszenia Konserwatorów Zabytków. Jest autorem wielu książek dotyczących architektury.

Wykład pt. "Architektura II Rzeczpospolitej Polskiej" odbędzie się we wtorek, 2 kwietnia, o godzinie 12.00, w Centrum Kongresowym Politechniki Wrocławskiej, ul. Janiszewskiego 8 (bud. D-20).
Spotkanie jest otwarte dla wszystkich zainteresowanych, prosimy jednak wcześniej zgłosić swój udział za pośrednictwem systemu evenea.pl