Interdyscyplinarne Seminarium Naukowe - prof. Marcin Drąg

Opublikowano 03 gru 2019

Gościem ostatniego w tym roku spotkania będzie wybitny polski chemik, prof. Marcin Drąg z Wydziału Chemicznego PWr, laureat nagrody Fundacji na rzecz Nauki Polskiej 2019.

Prelegent specjalizuje się w chemii biologicznej i medycznej. Jest pracownikiem Zakładu Chemii Bioorganicznej PWr. W pracy naukowej zajmuje się badaniem enzymów proteolitycznych (proteaz), które odpowiadają za rozwój większości chorób cywilizacyjnych.

Profesor związany jest z prestiżowym Sanford Burnham Prebys Medical Discovery Institute w Kalifornii. Na swoim koncie ma już dziewięć patentów i blisko 110 prac naukowych opublikowanych w najwyższej klasy czasopismach (ponad 2 tys. cytowań, wskaźnik Hirscha=28).

Na Politechnice Wrocławskiej prof. Marcin Drąg wygłosi wykład pt. "Naukowy fishing w diagnostyce chorób cywilizacyjnych".

Spotkanie odbędzie się 10 grudnia w Centrum Kongresowym PWr (bud. D-20, ul. Janiszewskiego 8), początek o godzinie 14.00.

zamieścila AZG