INAUGURACJA UCZELNI ARTYSTYCZNYCH

Opublikowano 05 paź 2014
Inauguracja roku akademickiego uczelni artystycznych Wrocławia 2014/2015

FOTORELACJA W dniu 6 października, o godz. 11.00 w Auli Leopoldyńskiej Uniwersytetu Wrocławskiego odbyła się Uroczysta Inauguracja Roku Akademickiego 2014/2015 Uczelni Artystycznych Wrocławia.

Już od 17 lat czynią to wspólnie Akademia Muzyczna im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu, Akademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu i Państwowa Wyższa Szkoła Teatralna im. Ludwika Solskiego w Krakowie – filia we Wrocławiu.

Program uroczystości

- Gaude Mater Polonia
- Wystąpienie Jego Magnificencji Rektora Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu prof. Krystian Kiełba
- Wystąpienie Jego Magnificencji Rektora Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu prof. Piotra Kielana
- Wystąpienie Jej Magnificencji Rektora Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej Im. Ludwika Solskiego w Krakowie prof. Ewy Kutryś
- Wręczenie odznaczeń i nagród
- Immatrykulacja studentów I roku
- Wręczenie dyplomów z oceną celującą
- Wystąpienie przedstawiciela absolwentów
- Wykład inauguracyjny prof. Józef Opalski (PWST im. Ludwika Solskiego w Krakowie)
- Gaudeamus

Podczas uroczystości wystąpił Chór "Fechtinum" Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu pod dyrekcją dr. Artura Wróbla.

Wydarzeniem towarzyszącym Uroczystej Inauguracji Roku Akademickiego 2014/2015 Uczelni Artystycznych Wrocławia była wystawa pt. "Szepty, szmery", autorstwa Łukasza Gierlaka oraz Klaudii Zawady – studentki V roku malarstwa z pracowni dr hab. Mariana Waldemara Kuczmy. Wernisaż odbył się 6 października 2014 roku, o godz. 18.00, w Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu. Wernisaż rozpoczą się w Sali Kameralnej AMKL (budynek A) - wystawa grafik i rysunków, po czym nastąpiło przejście do foyer budynku E - wystawa malarstwa.

Fot.: Alek Figura

Zamieściła: Anna Zielińska