INAUGURACJA ŚRODOWISKOWA 2015/2016 Fotorelacja

Opublikowano 09 wrz 2015

Już po raz trzeci, 1 października br., jedenaście uczelni wrocławskich wspólnie rozpocznie nowy rok akademicki 2015/2016. Szereg zaplanowanych wydarzeń przebiegać będzie pod znakiem obchodów 70-lecia wrocławskiego środowiska naukowego.

Uroczystość rozpocznie się w czwartek, 01.10. o godz. 14.00 w Auli Leopoldina Uniwersytetu Wrocławskiego. Ważnym punktem będzie immatrykulacja studentów I roku, reprezentujących poszczególne uczelnie Wrocławia. Akademię poprowadzi Rektor Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich prof. Marek Ziętek – przewodniczący Kolegium Rektorów Uczelni Wrocławia i Opola, a wykład inauguracyjny wygłosi prof. dr hab. Stanisław Nicieja. Po uroczystości w Auli wszyscy goście, studenci i rektorzy w uroczystym orszaku przejdą do Rynku, gdzie około godz. 16.00 już po raz dziewiąty zabrzmi uroczyste Gaudeamus igitur w wykonaniu chórów połączonych chórów akademickich. Wydarzenie to będzie transmitowane przez drugi program Telewizji Polskiej.

Jednym z punktów programu wspólnego świętowania będzie "Wrocławska Gra Akademicka – Pierwsze starcie". Wezmą w niej udział drużyny utworzone z reprezentantów każdej uczelni, które stawią czoła zadaniom przygotowanym na poszczególnych "stacjom naukowym". Odbędzie się również "Bicie rekordu w tańcu", do którego zostaną zaproszeni zarówno studenci, jak i wszyscy mieszkańcy Wrocławia. Natomiast o godz. 18.00 rozpocznie się koncert Kamila Bednarka. Na wrocławskim Rynku będzie można także obejrzeć wystawę prezentującą historię nauki we Wrocławiu.

Wspólna Inauguracja Środowiskowa to ważne wydarzenie podkreślające ogromny potencjał środowiska akademickiego Wrocławia. W przygotowanie uroczystości włączyły się następujące uczelnie: Uniwersytet Wrocławski, Politechnika Wrocławska, Uniwersytet Ekonomiczny, Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich, Uniwersytet Przyrodniczy, Akademia Wychowania Fizycznego, Akademia Sztuk Pięknych, Akademia Muzyczna im. Karola Lipińskiego, Państwowa Wyższa Szkoła Teatralna im. Ludwika Solskiego – Wydział Zamiejscowy we Wrocławiu, Wyższa Szkoła Oficerska Wojsk Lądowych oraz Papieski Wydział Teologiczny. Organizatorzy mają nadzieję, że Inauguracja Środowiskowa roku akademickiego 2015/2016 będzie radosnym czasem świętowania.

Informacja: Papieski Wydział Teologiczny

Zamieściła: Anna Zielińska