Idea i Tworzywo

Opublikowano 25 mar 2014

Wystawa pedagogów Wydziału Ceramiki i Szkła Akademii Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu

Wernisaż: 4 kwietnia 2014, godz. 18.30

Hol Główny (lobby) Hotelu Andel's w Łodziul. Ogrodowa 17
Wystawa trwać będzie do 22 kwietnia
Kuratorzy wystawy: dr Maciej Kasperski, dr Stanisław Sobota

Wystawa prezentować będzie wybrane prace pedagogów naszego Wydziału, które pozwolą przedstawić środowisku twórczemu związanemu z Łodzią i publiczności obiekty powstałe ze szkła i ceramiki. Tym samym będzie to sposobność by ukazać specyfikę uczelni wrocławskiej, na którą składa się m.in. funkcjonowanie w jej strukturze jedynego w Polsce Wydziału Ceramiki i Szkła. Tytuł odnosi się zarówno do obiektów rzeźbiarskich, w których istotne są kwestie związane z charakterystyką obu materiałów – ceramiki i szkła, jak również zagadnień utylitarnych, użytkowych związanych z procesem projektowania, gdzie w obu obszarach istotą uzyskanego efektu formalnego jest idea, będąca źródłem wszelkich działań twórczych.

W wystawie weźmie udział 33 artystów (18 ceramików i 13 szklarzy).

Wystawa odbędzie się na zaproszenie dziekana Wydziału Wzornictwa łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych: dr inż. Andrzeja Wachowicza

Łódzki hotel Andel's ulokowany w dawnej XIX-wiecznej przędzalni Izraela Poznańskiego – jednego z największych łódzkich przemysłowców. Jako jedyny hotel z Polski zajął zaszczytne 8 miejsce w TOP30 wśród najlepszych hoteli Europy. Uhonorowany również wieloma nagrodami za architekturę i dizajn.

informacja: Maciej Kasperski
zamieścił: Leszek Sołtys