„Idea i praktyka­- mała forma rzeźbiarska i medal”

Opublikowano 10 lis 2015

ZAPROSZENIE na konferencję „Idea i praktyka­- mała forma rzeźbiarska i medal” która odbędzie się 12. 11. 2015 r. w Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu.

Centrum Sztuk Użytkowych ul. Traugutta 19-21, audytorium - 4 piętro , sala 410.

Założeniem konferencji jest przegląd aktualnych tendencji w przedmiotowym gatunku sztuki,

oraz praktyki akademickiej. Zaproszone osoby z poszczególnych uczelni (Poznań, Warszawa,

Kraków, Gdańsk, Wrocław) przedstawią wybrane ­ zagadnienia­­­­­­ i twórczość z zakresu tematu konferencji.

W trakcie konferencji odbędzie się otwarcie wystawy -"Studenckie Biennale Małej Formy Rzeźbiarskiej. Poznań 2015 r. „

Prelekcje rozpoczną się o godz. 9.45według następującego porządku:

Prof. Hanna Jelonek , Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie.

Prof. Ludmiła Ostrogórska , Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku. , „W poszukiwaniu małej formy rzeźbiarskiej"

dr Igor Mikoda, Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu -"Studenckie Biennale Małej Formy Rzeźbiarskiej im. prof. Józefa Kopczyńskiego".

Prof. Krzysztof Nitsch, Akademia Sztuk Pięknych w Krakowie. „O małej formie i medalu"

Prof. Jacek Dworski, Akademia Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Autorska prezentacja twórczości.

Godz. 13.30 – Otwarcie wystawy „Studenckie Biennale Małej formy Rzeźbiarskiej - Poznań 2015 r."

Przerwa obiadowa

Godz. 14. 45 II część konferencji

Dr Dawid Szafrański, Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu ,"MAŁE - MĄDRE I ŚWIECĄCE - mała forma a współczesne technologie multimedialne" - wybrane aspekty korelacji.

Bernard Marek Adamowicz - prezentacja filmu z wystawy „ Wobec Świętości" – Medalierzy polscy w roku kanonizacji Jana Pawła II", Muzeum Miedzi –Legnica.

Dr Jarosław Bogucki, Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu -"Holografia - możliwości i ograniczenia" - prezentacja możliwości laboratorium holograficznego Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu,

Prof. Aleksander M. Zyśko , Akademia Sztuk Pięknych we Wrocławiu. „Wrocławscy medalierzy i artyści małej formy rzeźbiarskiej"

Godz. 16.30 zakończenie konferencji.

informacja: Aleksander Zyśko, zamieścił: Leszek Sołtys