Historia pewnego muralu

Opublikowano 12 cze 2014

Zakończenie roku akademickiego mija w atmosferze wytężonej pracy. Egzaminem końcowym w Pracowni Technik Malarskich i Rysunkowych, oraz Działań Innowacyjnych jest właśnie zakończone malarstwo ścienne.

Serdecznie zapraszam na KONFERENCJĘ PRASOWĄ: piątek, 13.06.2014, godz: 10:00, STRAŻNICZA 1-3, WROCŁAW

Historia pewnego muralu…Najnowszy mural wrocławskiego Nadodrza. 13 czerwca uroczyste odsłonięcie! W najbliższy piątek, 13 czerwca o godz. 10.00 nastąpi uroczyste odsłonięcie nowego muralu, zdobiącego ścianę Centrum im. Willy'ego Brandta Uniwersytetu Wrocławskiego przy ulicy Strażniczej.

Chcielibyśmy, by prezentacja muralu stała się wspólnym wydarzeniem współtworzonym przez mieszkańców miasta.W ten sposób uczcimy okrągła rocznicę urodzin Willy'ego Brandta, patrona Centrum, która przypadała w zeszłym roku. Malowanie wielkogabarytowego muralu to elementy naszej akcji społeczno-artystycznej "Operacja: Willy Brandt".

Studenci prof. Jacka Jarczewskiego (Wydział Malarstwa i Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu) pod kierownictwem Patrycji Mikołajczak, autorki zwycięskiego projektu, studentki II roku malarstwa wrocławskiej ASP od 9 czerwca będą pracować nad realizacja projektu od świtu do późnych godzin wieczornych. Farby ufundował Wojciech Laska, prezes KEIM FARBY MINERALNE Sp z o.o.
Projekt Patrycji Mikołajczak komisja konkursowa nagrodziła m. in. z powodu jego wielowymiarowości. Autorka zastosowała dwie płaszczyzny, tą którą postrzegamy bezpośrednio i wirtualną, do której zyskujemy dostęp poprzez zeskanowanie kodu kreskowego.Jego zastosowanie pozwala na odkrywanie kolejnych warstw i otwiera nowe płaszczyzny, w tym strony informującej o naszym patronie.

W ten sposób chcemy przybliżyć postać polityka bardzo ważnego dla stosunków polsko-niemieckich, jak i dla powojennej Europy.Serdecznie zapraszamy!

13.06.2014, godz. 10:00CSNE, ul. Strażnicza 1-3, Wrocław

informacja: Agnieszka Kapuściarek, zamieścił: Leszek Sołtys