"Hallo Wrocław 2016"

Opublikowano 12 lis 2015

Za nami otwarcie 5. edycji cyklu wystaw realizowanych od 2010 roku, pod wspólnym hasłem "Hallo Wrocław 2016".

Tegoroczny pokaz, zatytułowany „Błąd Systemu", miał miejsce w Kluż -Napoka w Rumunii i odbywał się równolegle w dwóch przestrzeniach wystawienniczych, w Muzeum Sztuki oraz w Galerii Casa Matei działającej przy Uniwersytecie Sztuki i Designu.

Za koncepcję i organizację wystawy, prezentującej dokonania młodego środowiska akademickiego z Wrocławia i Kluż-Napoka odpowiadało troje kuratorów z Akademii Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu: ad. Magda Grzybowska, as. Karolina Szymanowska i prof. nadz. Łukasz Huculak, dodatkowo, do współtworzenia aranżacji ekspozycji została zaproszona ad. Anna Kołodziejczyk.

Tegoroczne hasło rozpatrywane było przez artystów zarówno w kontekście szeroko rozumianego "systemu", potraktowanego jako skomplikowany układ ściśle współzależnych elementów, ale także przez pryzmat ludzkiej skłonności do bezwzględnej kontroli otoczenia. Wybrane do wystawy realizacje pozostają w relacji z wytypowanymi przez kuratorów zagadnieniami: czy totalna i wiecznie bezbłędna struktura idealna – system – pozostawia miejsce dla ludzkich słabości? Czy nie wyklucza definitywnie istnienia dynamicznie nieprzewidywalnego świata żywego? Czy błąd systemu nie jest ostatnim ratunkiem przed zmechanizowaną antyutopią, której podstawą jest całkowita kontrola tego, co posiada własną, nieprogramowalną wolę?

Podczas otwarcia, licznie przybyłą publiczność witali organizatorzy, kuratorzy i współtworzący wystawę artyści z Polski i Rumunii, wernisaż uświetnili także swoja obecnością Rektor Uniwersytetu Sztuk Pięknych, Pan Radu Silvestru, i inni członkowie społeczności akademickiej.

Wystawę można oglądać do 21 listopada, towarzyszy jej publikacja wydana przez Akademię Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu.

artyści biorący udział w wystawie:

Adam Abel

Karolina Balcer