Grafika Warsztatowa - Lublin

Opublikowano 31 gru 2011
Grafika Warsztatowa - Lublin

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wernisażu wystawy prac studentów Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.

W Auli ASP im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu zostało zaprezentowanych około 100 grafik studentów Instytutu Sztuk Pięknych Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie. Powstały one pod kierunkiem prof. Artur Popka, dr Alicji Snoch - Pawłowskiej i dr Anny Perłowskiej–Weiser w Zakładzie Grafiki Warsztatowej i Eksperymentalnej. Zgodnie z programem pracowni większość grafik została wykonana w technikach druku wklęsłego. Wystawę można będzie oglądać od 16 grudnia do końca roku.Ważne pole aktywności Zakładu stanowi mariaż wklęsłodruku z innymi technikami graficznymi. W wielu pracach można więc dostrzec fascynację eksperymentem. Chodzi tu, na przykład, o wzbogacanie tradycyjnego warsztatu o termo- i fototransfer, poddruk komputerowy oraz o inne matryce autorskie. W eksperymencie znaczenie ma także używanie klejów, gruntów, wypełniaczy, wosków, żywic, rozpuszczalników.

Obecna wystawa stanowi dalszy ciąg współpracy lubelskiego Uniwersytetu z wrocławską Akademią. Dwie poprzednie wystawy z udziałem obu tych instytucji odbyły się w Olsztynie w Galerii Stary Ratusz WBP i Lublinie w Galerii MDK „Po Schodach".

Lista studentów Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie uczestniczących w wystawie:

Adamczyk Alicja
Benedysiuk Bernadetta