Grafika Młodych 2012

Opublikowano 21 mar 2012
Grafika Młodych

Zapraszamy do Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdroju na wernisaż wystawy grafik Katarzyny Szeluk i Christophorosa Katsadiotisa w poniedziałek 26 marca o godzinie 13:00.

Od 2006 roku Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdroju przy współpracy z prof. Przemysławem Tyszkiewiczem realizują projekt opatrzony tytułem "Grafika Młodych". Są to cykliczne wystawy indywidualne prezentujące prace studentów z Pracowni Intaglio, prowadzonej przez prof. Przemysława Tyszkiewicza oraz as. Agatę Gertchen. W tym roku swoje prace zaprezentują Katarzyna Szeluk - studentka V roku Wydziału Grafiki i Sztuki Mediów oraz Christophoros Katsadiotis – student Wydziału Sztuk Pięknych Uniwersytetu w Salonikach (Grecja), przebywający we wrocławskiej uczelni w ramach programu międzynarodowej wymiany studentów „Erasmus". Powstałe kompozycje wykonane zostały w technikach barwnej akwaforty oraz w technice akwatinty, a okazją do ich porównania będzie wernisaż w dusznickim Muzeum 26 marca o godzinie 13.00. Komisarzem „Grafiki Młodych" jest absolwent naszej uczelni, Artur Goliński, obecnie kierownik Pracowni Grafiki dusznickiego Muzeum. Patronat medialny nad wystawą objął miesięcznik „Odra".

AG