Goście z Torunia

Opublikowano 23 mar 2016

w Galerii za Szybą

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia wystawy prac malarskich i pozłotniczych według starych traktatów, wykonanych przez studentów Wydziału Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu w Zakładzie Technologii i Technik Malarskich, w Instytucie Zabytkoznawstwa i Konserwatorstwa UMK w Toruniu.

Kuratorzy wystawy : Edgar Pill i Michał Matuszczyk

dr hab. Edgar Pill - artysta konserwator i restaurator dzieł sztuki, urodzony w Estonii. Jest absolwentem i pracownikiem naukowym Wydziału Sztuk Pięknych UMK w Toruniu w Zakładzie Technologii i Technik Malarskich, w Instytucie Zabytkoznawstwa i Konserwatorstwa UMK w Toruniu. W ramach pracy dydaktycznej prowadzi zajęcia z rysunku i malarstwa oraz technologii i technik malarstwa ściennego. Jest autorem szeregu prestiżowych realizacji artystycznych oraz konserwatorskich i restauratorskich w kraju i za granicą. Swoje dokonania prezentował na wielu wystawach zbiorowych indywidualnych. Od 2009 r. jest rzeczoznawcą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w Zakresie Konserwacji Malarstwa i Rzeźby Polichromowanej.

Zdjęcia: Piotr Romiński

Zamieściła: Joanna Opalska-Brzecka