GLASS TRANSFER - warsztaty artystyczne

Opublikowano 09 lis 2016

W Ostatnim tygodniu października w katedrze szkła odbywały się warsztaty artystyczne "Glass Transfer" z uczelnią National School of Applied Arts "Saint Luca" – Sofia, z Bułgari.

Zajęcia ze studentami odbywały się przez tydzień w Katedrze Szkła. W warsztatach wzięli udział uczniowie wyżej wymienionej szkoły wraz ze studentkami Katedry Szkła (Koło naukowe "Poziom 2")
Uczniowie mieli możliwość zapoznania się z różnorodnymi technikami szkła: w hucie szkła, w pracowni witrażu, na warsztatach szlifierskich. Wykonali również prace w technice fusingu oraz mieli możliwość zapoznania się z procesem przygotowania form oraz techniką castingu.
Efekty czterodniowej pracy zrealizowanych w ramach warsztatów artystycznych można było zobaczyć w Centrum Sztuk Użytkowych CI - parter budynku, Traugutta 19. na wystawie podsumowującej warsztaty.
Warsztaty prowadziły: as. Marzena Krzemińska, as. Antonina Joszczuk, as. Kalina Bańka, as.dr Dagmara Bielecka
z wsparciem: prof. Ryszarda Więckowskiego, Beaty Damian -Sperudy, Pawła Palewicza, Petra Glosika, Kacpra Kuźnickiego, wszystko z pomocą i pod czujnym okiem Kierownika Katedry Agnieszki Leśniak - Banasiak

foto: Kalina Bańkazamieściła: Kalina Bańka