"Gdybym urodziła się 29 lutego kończyłabym 7 lat..."

Opublikowano 28 lut 2016

w ramach Otwartej Pracowni Mediacji Sztuki odbędą się prezentacje performance dwóch studentek

29 lutego o godzinie 18:00 w ramach Otwartej Pracowni, przy Wydziale Malarstwa i Rzeźby, którą koordynują Ewa Zarzycka oraz Marcin Mierzicki, odbędą się prezentacje performance studentek Wrocławskiej ASP: Dominiki Borkowskiej oraz Katarzyny Bobiec. Spotkanie z artystkami odbędzie się w Muzeum ASP na ulicy Traugutta 19/21 i rozpocznie się wystąpieniem Dominiki Borkowskiej zatytułowanym 7. Autorka poruszy tematykę: czasu, narodzin, etapów wzrastania do momentu spotkania z odbiorcami w przestrzeni - tu i teraz:"Gdybym urodziła się 29 lutego kończyłabym 7 lat..."
Po przerwie o godzinie 19:00 rozpocznie się performance Katarzyny Bobiec pt. CAŁUNEK. Całunek według autorki to rysunek ciałem, pieszczota wrysowywanej. jest namacalny ale jednocześnie zanika, jak tekst pisany palcem na wodzie.

Po pokazach zachęcamy do wspólnej dyskusji,

Więcej informacji:

DOMINIKA KATARZYNA BORKOWSKA (14.02.1988), urodziła się w Bydgoszczy. Od 7 roku
życia trenowała balet, Taekwondo (WTF, 2cup). Aktualnie studiuje Mediacje Sztuki na Wydziale Malarstwa i Rzeźby ASP im. E. Gepperta we Wrocławiu.
Tworzy swój język ciała wykorzystując ruch z kolorem i przedmiotami o specyficznej fakturze.
Jej motto brzmi: "Zakochaj się w procesie, a wyniki przyjdą same"
Pojęcia, które bada: intymność, relacje, kontakt, energia, rytm, przestrzeń.
Wraz z Kamilą Elżbietą Wolszczak współtworzy kolektyw Paraperformance.
Jej pseudonim artystyczny to Lis Fin.

KATARZYNA BOBIEC: ur. w 1988 r. w Białymstoku. Jest podróżniczką i performerką. w 2000 roku powstają pierwsze zapiski dziennikowe, które początkowo mają charakter punktowy, a od 2010 roku przybierają formę permanentnego zapisu codzienności z wykorzystaniem fotografii, dokumentacji filmowych, zapisków i luźnych form literackich.
Obecnie studiuje Mediacje Sztuki na Wydziale Malarstwa i Rzeźby ASP im. E. Gepperta we Wrocławiu. W swoich działaniach prowokuje do dialogu i interakcji. Pseudonim: niebieska

info: Dominika Borkowska

zamieścił:Tomasz Niedziółka