Furoshiki design contest

Opublikowano 04 lut 2012
Furoshiki Design Contest

Elżbieta Czapla – studentka Wydz. Ceramiki i Szkła została wyróżniona w konkursie na projekt chusty furoshiki. Gratulujemy!

Konkurs zorganizowany został w październiku i listopadzie ubiegłego roku przez Fundację Japońską i Ambasadę Japonii, przy współpracy Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Jury wyłoniło 12 laureatów z Polski i Japonii. Wśród nich znalazła się studentka wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych – Elżbieta Czapla, której pracę wyróżniono. Wręczenie nagród odbyło się w Rezydencji Ambasadora Japonii w Warszawie Jego Eminencji Makoto Yamanaka przy współudziale Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego p. Bogdana Zdrojewskiego oraz reżysera filmowego p. Andrzeja Wajdy, naszą uczelnię reprezentował p. Prorektor prof. Piotr Kielan.

Cieszymy się sukcesem naszej studentki i gratulujemy.

Więcej na: www.pl.emb-japan.go.jp

info: Katarzyna Konecka