’’FLAGI SZTUKI’’ 70-lecie ASP

Opublikowano 28 wrz 2016
FLAGI SZTUKI

Zapraszamy 14. 10. 2016 /piątek/ godz. 15.00 przed gmachem głównym ASP

W imieniu Rektora ASP prof. Piotra Kielana, ad. Małgorzaty Kazimierczak oraz wszystkich artystów biorących udział w projekcie ''FLAGI SZTUKI'' zapraszamy Państwa serdecznie na plenerowe wydarzenie artystyczne w ramach obchodów uroczystości 70 rocznicy naszej uczelni Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu.

/Uroczyste otwarcie projektu odbędzie się w dniu inauguracji roku akademickiego przed gmachem głównym ASP ul. Plac Polski 3/4 – od strony ulicy Frycza Modrzewskiego/

Artyści- twórcy autorskich flag :
Daria Milecka, Ewa Zarzycka, Andrzej Kostołowski, Piotr C. Kowalski, Katarzyna Koczyńska-Kielan, Bożena Sucharczuk, Lidia Kupczyńska-Jankowiak,  Maciej Kasperski, Tomasz Niedziółka, Czesław Chwiszczuk, ET BER Małgorzata Warlikowska, Wiesław Gołuch, Marek Grzyb, Maja Wolińska, Agnieszka Jarząb, Andrzej Moczydłowski, Marlena Promna, Tomasz Pietrek, Stanisław Sasak, Artur Skowroński, Aleksander Zyśko, Anna Kowalska-Szewczyk, Paweł Lewandowski-Palle, Krzysztof Skarbek, Wojciech Pukocz, Marta Borgosz, Marek Jakubek, Łukasz Huculak, Janusz Jaroszewski, Zdzisław Nitka, Stanisław Sielicki, Piotr Błażejewski, Anna Kołodziejczyk, Piotr Tyszkowski, Michał Sikorski, By Tagowska, Przemek Pintal, Stanisław Sielicki, Paweł Jarodzki, Ewa Ciepielewska, Bożena Grzyb-Jarodzka, Krzysztof Wałaszek, Elżbieta Jańczak-Wałaszek, Janusz Kucharski, Grażyna Jaskierska-Albrzykowska, Grzegorz Niemyjski, Maciej Albrzykowski, Andrzej Kosowski, Christos Mandzios, Magdalena Proniewska-Grzybowska, Małgorzata Kazimierczak, Marek Sienkiewicz, Michał Staszczak, Anna Bujak, Tomasz Opania, Michał Hrisulidis, Przemysław Tyszkiewicz, Mira Boczniowicz, Witold Owczarek-Makary, Rytis Konstantinavicius, Piotr Olejarz, Wojciech Małek, Piotr Kolmański, Igor Wójcik, Emilia Krankowska, Beata Bols, Karol Babicz, Urszula Śliz, Anna Adamczyk, Adam Grudzień, Rafał Warzęcha.

Założeniem projektu '' FLAGI SZTUKI'' jest manifestacja różnorodności i
indywidualności twórczych postaw artystów, dydaktyków związanych z ASP we Wrocławiu.
Celem projektu jest artystyczna konfrontacja, prezentacja i wyjście w przestrzeń publiczną.
Badanie możliwości działań twórczych w aspekcie nietypowej ''ulicznej'' przestrzeni wystawienniczej w kontekście komunikacji z widzem, której symbolem jest artystyczny sztandar, autorska flaga.
''Flagi sztuki'' to połączenie wielu różnych indywidualnych twórczych wypowiedzi składających się na dialog, komunikację i wymianę z odbiorcą.

--------------------------------------------------------------------

Ps. Serdeczne podziękowania za niezwykle sprawy montaż instalacji flag dla pracowników technicznych naszej uczelni; całej ekipy Pana Grzegorza Dąbrowskiego oraz szczególne podziękowania dla Pana Marka Pachlity.

-----------------------------------------------------

info; autor projektu ad. Małgorzata Kazimierczak