„FINDING FIRE- W POSZUKIWANIU NOWYCH WARTOŚCI MATERII CERAMICZNEJ”

Opublikowano 02 lis 2015

CERAMICZNE ZADUSZKI W LUBORADOWIE

Już po raz kolejny ekipa ceramików ( pracowników dydaktyczno-naukowych, studentów studiów doktoranckich i studentów koła naukowego) spotkała się w Luboradowie, aby wspólnie uczestniczyć w wypale pieca Tongkama.

Tygodniowy proces rozpoczął się w poniedziałek 26 października od załadunku prac, aby późnym wieczorem w środę pojedynczą iskierką wzniecić kilkudniowy wypał pieca. Kulminacyjny moment wypału przypadł na noc z 31 października na 1 listopada, co zbudowało wyjątkowo mistyczną atmosferę tego wydarzenia. „Ceramiczne Dziady" miały swoją odsłonę do późnych godzin nocnych.

Spotkanie zatytułowane „Finding Fire- w poszukiwaniu nowych wartości materii ceramicznej" tym razem skupiło grupę szesnastu osób. Testowane były przy okazji wypału nowe mieszanki mas ceramicznych. O efektach wypału w żywym ogniu będziemy mogli się przekonać dopiero za tydzień, po całkowitym wystudzeniu pieca i rozładunku prac.

Czekamy z niecierpliwością….

Uczestnicy wypału:

Dydaktycy: Michał Puszczyński, Bożena Sacharczuk, Tomasz Niedziółka, Rytis Konstantynavicius

Studenci studiów doktoranckich: Agata Marcinkowska, Weronika Surma, Jakub Biewald

Studenci Koła Naukowego Katedry Ceramiki: Małgorzata Maternik, Ewelina Birut, Wiktoria Borowiec, Dominika Pinczak, Paulina Smoła, Wiktoria Snela, Joanna Przybyła, Paulina Matusik, Zuzanna Sierocińska

info i foto: Bożena Sacharczuk

zamieścił: Tomasz Niedziółka