Finał konkursu "Święto Wrocławia"

Opublikowano 23 cze 2015

W poniedziałek, 22.06 odbył się wernisaż pokonkursowej wystawy plakatu Święto Wrocławia 2015.

Wydarzenie to było pokłosiem wieloletniej współpracy Katedra Projektowania Graficznego Wydziału Grafiki i Sztuki Mediów Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu z Urzędem Miejskim Wrocławia.
Katedra Projektowania Graficznego prowadzi cykliczne warsztaty plakatu związane tematycznie ze Świętem Wrocławia. Są one wynikiem współpracy uczelni i miasta w łączeniu dydaktyki graficznej i praktyki promocyjnej. Poszczególne edycje tworzą kolekcję wrocławskich plakatów. Hasłowy temat Święto Wrocławia w poszczególnych edycjach dopełniały sformułowania kontekstowe. W tym roku jest to akronim ESK z dopełnieniem 2016. Warsztaty plakatu każdorazowo prowadzone są w trybie konkursowej rywalizacji prac studenckich.
Dyrektor Wydziału Kultury Urzędu Miejskiego Wrocławia, pan Jarosław Broda wręczył dyplomu laureatom tegorocznej edycji konkursu. Wystawę można oglądać na ul. Świdnickiej (na odcinku od przejścia podziemnego do pl. Teatralnego) do 29.06 (poniedziałek).

info: Macej Majchrzak
zamieścił: Jacek kotowicz