Figurama19 w Czechach

Opublikowano 16 wrz 2019

Międzynarodowa Wystawa Studenckiego Rysunku Figuratywnego Wyższych Uczelni Artystycznych.

05 września w Galerii Zamku Valeć w Czechach odbył się wernisaż drugiej wystawy z cyklu Figurama19. Wystawę otworzył pomysłodawca i twórca projektu prof. Boris Jirkú z University of West Bohemia w Pilźnie.

Prezentacja dokonań rysunkowych studentów wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu na Międzynarodowej Wystawie Rysunku Studenckiego Figurama stała się już tradycją. Obecnie jesteśmy uczestnikami szóstej edycji tego wydarzenia, co stanowi dla nas powód do dużej satysfakcji. Od początku, projekt w naszej Uczelni promowany jest przez Rektora prof. Piotra Kielana, który osobiście wspiera różnorodne działania związane z koordynacją projektu.

W tym roku naszą uczelnię reprezentują:

Marek Świątek, Patryk Gmerek, Miłosz Świderski, Maja Dokudowicz, Aleksandra Dzido, Anna Dulska, Jarosław Słomski, Karolina Wojdyła, Sebastian Milewski, Anna Hradovich , Anastazja Baibuza, Szymon Paśko, Marta Mołdawa, Łukasz Kapuściński, Justyna Kazanecka, Anna Wacławek, Dariusz Wekwert.

Kurator wystawy

ad. Marlena Promna