Festiwal Nowej Scenografii

Opublikowano 29 wrz 2016

Absolwenci Katedry Scenografii w CSP w Muzeum Śląskim w Katowicach.

Finalistów konkursu o Nagrodę Scenograficzną im. Jerzego Moskala, czyli autorów 44 prac, które weszły w skład ekspozycji, wybrała specjalna komisja, spośród kilkudziesięciu nadesłanych zgłoszeń. Z naszej Katedry zakwalifikowali się do udziału w wystawie WYMIARY SCENOGRAFII: Adrianna Matwiejczuk, Wiktoria Bendiuk, Joanna Kubik, Emilia Mrozińska, dr Mateusz Mirowski oraz doktorantka Agnieszka Aleksiejczuk - do prezentacji swoich prac podczas Face to face w Teatrze Śląskim w Katowicach (23 września). Wymiary Scenografii to wystawa, która odsłania charakter kształcenia w artystycznych uczelniach. Projekty, makiety, rysunki techniczne, wizualizacje, wideoprezentacje, kostiumy i instalacje zgromadzone na wystawie stanowią materiał porównawczy nie tylko dla widzów Centrum Scenografii Polskiej, ale również dla samych pedagogów i ich uczniów. Festiwal Nowej Scenografii organizowany przez Centrum Scenografii Polskiej przy Muzeum Śląskim w Katowicach jest najważniejszym festiwalem i konfrontacją scenograficzną dla naszych Uczelni i Katedr w całym kraju.

Kurator wystawy: Agnieszka Kołodziej-Adamczuk
Informacja: Prof. Elżbieta Wernio