FESTIWAL MALOWANIA – 12 godzin doskonałej zabawy!

Opublikowano 19 Maj 2015

1. FESTIWAL MALOWANIA już za nami. Pomysłodawcą imprezy był Dziekan Wydziału Malarstwa i Rzeźby prof. nadzw. Wojciech Pukocz, a w jego organizację zaangażowała się znakomita większość dydaktyków i doktorantów kierunku Malarstwo.

Wspaniale spisali się nasi studenci, związani z pracowniami malarskimi. Bez zaangażowania, entuzjazmu i pomysłowości tych wszystkich osób Festiwal nie mógłby się udać – WSZYSTKIM BARDZO DZIĘKUJEMY!

W ramach Festiwalu przygotowaliśmy dwadzieścia trzy warsztaty malarsko-rysunkowe, w których uczestniczyło ok. 1000 osób! Jeszcze więcej osób przewinęło się przez Festiwal zwiedzając wystawę dydaktyków pt.: „MALARSTWO! MALARSTWO!" oraz wystawy studentów w pracowniach i na korytarzach ASP, uczestnicząc w pokazach multimedialnych z muzyką na żywo i w „jam session w piwnicy", a także słuchając wykładu „W murach i na murach. Malarstwo w kręgu ASP" ad. Anity Wincencjusz-Patyny. Śmiało możemy powiedzieć, że odnieśliśmy sukces frekwencyjny, jakiego gmach przy Placu Polskim dawno nie widział!

1. FESTIWAL MALOWANIA został zorganizowany 16 maja w ramach Europejskiej Nocy Muzeów i trwał od 12.00 do północy. Przychylne komentarze zwiedzających, a przede wszystkim entuzjazm uczestników warsztatów - dzieci i dorosłych – są dobrą prognozą dla kolejnej edycji Festiwalu.

A zatem zapraszamy na 2. FESTIWAL MALOWANIA w 2016 roku!

Fotorelacja z Festiwalu Festiwal Malowania na Facebook Relacja wideo

Fot.: J. Pałys, M. Sikorski, M. Szymczakowska, R. Jakubek, M. Wildeman, A. Kacalak, E. Bigos, P. Kmita, Ł. Huculak, M. Borgosz

Info.: M. Borgosz, zamieścił: Leszek Sołtys