Ferie zimowe w Labie Mediacji Sztuki

Opublikowano 03 lut 2014
Centrum Sztuki WRO

Na czas ferii zimowych Centrum Sztuki WRO zamieni się w Lab Mediacji Sztuki, w ramach którego instytucja przygotuje warsztaty dla różnych grup wiekowych dotyczące sztuki współczesnej. WRO interesuje w szczególności relacje kultury i natury w perspektywie realizacji projektu Labirynt Lab.

W pierwszym tygodniu przerwy zimowej, odbędą się warsztaty Pawła Szeibla, skierowane do studentów. Dwudniowe spotkanie (19-20 lutego / 11:00-16:00) będzie dotyczyło tworzenia "Lampionu miejskiego". Pracując w interdyscyplinarnych grupach studenckich, uczestnicy przygotują pomysły na instalacje w przestrzeni miejskiej, których głównym tematem będzie roślina jako medium. Wybiorą i omówią kilka charakterystycznych roślin, na podstawie których stworzą makiety i wizualizacje koncepcji do realizacji w przestrzeni Wrocławia.

Efekty warsztatu zostaną zaprezentowane w przestrzeni ekspozycyjnej Zielonego Labiryntu.

Udział w warsztatach jest bezpłatny, liczba miejsc ograniczona.

Zapisy: Magdalena Kreis / kreis@wrocenter.pl

Dodatkowo 20 lutego o godzinie 18:00 odbędzie się podsumowanie warsztatów i prezentacja twórczości Pawła Szeibla w ramach cyklu Platforma Widokowa.

Paweł Szeibel, absolwent ASP w Katowicach. W latach 2006-2007 studiował na Uniwersytecie Castilla-La Mancha w Hiszpanii w ramach wymiany stypendialnej programu Socrates–Erasmus. Od 2009 roku pracuje jako asystent w Katedrze Malarstwa macierzystej Uczelni. Tworzy obrazy, filmy wideo oraz instalacje w przestrzeni miejskiej. Sięga w sztuce do obszarów zarezerwowanych dla botaników i ogrodników. W jego działaniach duże znaczenie odgrywa eksperyment i otwartość na niespodziewane efekty funkcjonowania prac typu work in progress. Uczestnik wystaw w kraju i za granicą, realizator warsztatów twórczych. Strona artysty: www.pawelszeibel.com

Informacja dotycząca warsztatów na stronie Centrum Sztuki WRO: www.wrocenter.pl/nasze-projekty/warsztaty-w-centrum-sztuki-wro

Info: Agnieszka Kłos