Fenomen Gemer ' 15

Opublikowano 03 wrz 2015
Fenomen Gemer

Sympozjum na Słowacji z udziałem młodych ceramików związanych z naszą uczelnią.

Tegoroczne sympozjum Fenomen Gemer odbyło się w dniach 17.08-28.08.2015.

Celem sympozjum jest pobudzenie kreatywności młodego pokolenia w kontekscie historii ceramiki na Słowacji. Sympozjum odbywa się co dwa lata a w tym roku odbyła się jego czwarta edycja.

W wydarzeniu tym reprezentowały naszą uczelnię trzy młode utalentowane ceramiczki: Justyna Filar studentka II roku studiów magisterskich, Weronika Surma – studentka studiów doktoranckich, Janina Myronowa – absolwentka związana obecnie z Institute of Design Kielce.

W sympozjum udział wzieła także Veronika Sarvasova ze Słowacji oraz zaproszeni gości: wykładowcy uniwersytetu w Pecs na Węgrach: Gyorgy Fusz oraz Colin Foster.

Prace powstałe podczas sympozjum można oglądać do końca października w Turystycznym Informacyjnym Centrum w Rimawskiej Sobocie.

Organizatorzy sympozjum:

Rudolf Malacky