FARMERS - realizacje studentów pracowni Visiting Professor Studio prowadzonej przez prof. Matthew Szösz.

Opublikowano 28 sty 2020

Zapraszamy na wernisaż, który odbędzie się 31 stycznia 2020, o godz. 17:00 w Auli budynku ASP przy pl. Polskim.

Na wystawie prezentowane będą realizacje studentów powstałe w czasie semestru zimowego 2019/2020 w pracowni Visiting Professor/Visiting Artist Studio prowadzonej przez prof. Matthew Szösz.O

Studenci biorący udział w wystawie:

Magdalena Kuźniarz

Karol Nagórski

Natalia Komorowska

Agata Garbacz

Emilia Marcjasz

Monika Zawadzka

Joanna Bujak

Maks Reron

Katarzyna Pilic

Pracownia Visiting Professor/Visiting Artist Studio została uruchomiona w roku akademickim 2018/2019 w ramach projektu „Umiędzynarodowienie kształcenia, kompetentna kadra i nowoczesne zarządzanie gwarancją jakości i międzynarodowej obecności Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu". W semestrze zimowym 2019/2020 działała na Wydziale Ceramiki i Szkła, a studenci mieli okazję pracować m.in. w hucie szkła.

Matthew Szosz w roku 2017-2018 pracował jako profesor w University of Hawaii Manoa, College of Arts. W latach 2007-2018 był profesorem wizytującym między innymi w: Pilchuck Glass School, USA; Toyama Institute of Glass, Japonia; Pittsburg Glass Centre, USA; Corning Museum of Glass, USA; Creative Glass Centre in America, WheatonArt, USA i wielu innych. Kreatywny artysta charakteryzujący się eksperymentalnym podejściem do szklanego medium. Jest specjalistą w dziedzinie formowania szkła na gorąco, autorem wielu koncepcji i realizacji innowacyjnych rozwiązań dla wystaw, targów, muzeów i wydarzeń.

Projekt „Umiędzynarodowienie kształcenia, kompetentna kadra i nowoczesne zarządzanie gwarancją jakości i międzynarodowej obecności Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu" jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, Oś priorytetowa III. Szkolnictwo wyższe dla gospodarki i rozwoju, Działanie 3.5. Kompleksowe programy szkół wyższych.

info: Marta Kubiak

zamieściła: AN