Exchange Program to the US

Opublikowano 01 sie 2024
im
ogłoszenie

Stypendia Fundacji Kościuszkowskiej przyznawane są na prowadzenie samodzielnych projektów badawczych, kwerend bibliotecznych, wizyt badawczych w laboratoriach lub badawczo-dydaktycznych w amerykańskich uczelniach, instytutach badawczych, instytucjach rządowych lub organizacjach pozarządowych.

Stypendia przyznawane są we wszystkich dyscyplinach naukowych w trzech kategoriach:

• Kosciuszko Foundation Fellowship skierowane jest do pracowników i pracowniczek badawczych i dydaktycznych na każdym etapie kariery po uzyskaniu stopnia doktora.
  • Kosciuszko Foundation Grants  przeznaczone dla studentów i studentek studiów doktoranckich na polskich uczelniach.
  • Kosciuszko Foundation Teaching Fellowship, przyznawane jest polskim wykładowcom, mającym zamiar prowadzić zajęcia na temat historii, kultury i literatury polskiej na amerykańskich uczelniach. Przyznawane są  maksymalnie na 9 miesięcy.

Szczegółowe informacje są dostępne na stronie internetowej
Wnioski można składać do 15 listopada 2024 r.
Wszelkie zapytania prosimy kierować na adres: ExchangeToTheUS@thekf.org

The Kosciuszko Foundation, Inc. (Fundacja Kościuszkowska), założona w Nowym Jorku w roku 1925, od ponad 90 lat działa w Stanach Zjednoczonych i w Polsce na rzecz pogłębiania więzi między oboma krajami poprzez programy edukacyjne oraz wymianę naukową i kulturalną. Co roku Fundacja przeznacza prawie milion dolarów na stypendia i granty badawcze dla polskich naukowców, przyjazdy amerykańskich uczonych do Polski, udział amerykańskich studentów w szkołach letnich na polskich uniwersytetach oraz naukę języka angielskiego w Polsce w ramach letnich obozów językowych.