Eugeniusz Minciel

Opublikowano 26 lis 2015

fotorelacja tegorocznego uczestnika Międzynarodowego Biennale Sztuki „Memory and Dream”2015 w Pekinie w Chinach. Eksponowana w Chinach praca malarska z cyklu ”Drzwi do malarstwa” w 2013r. była prezentowana na wystawie indywidualnej w Muzeum Narodowym we Wrocławiu.

Aktualnie artysta prowadzi Otwartą Pracownię Autorską na Wydziale Malarstwa I Rzeźby

( Pracownia nr 320, Plac Polski3/4)

Zajęcia – środa; 16.30

Eugeniusz Minciel

W latach 1980-1985 studia na Wydziale Malarstwa, Grafiki i Rzeźby w Państwowej Szkole Sztuk Plastycznych aktualnie Akademia Sztuk Pięknych we Wrocławiu.

Dyplom z wyróżnieniem w Pracowni malarstwa prof. Wandy Gołkowskiej.

W latach1984 -89 asystent w tejże pracowni.

Ponad 60 wystaw indywidualnych w Polsce i za granicą. Udział w najważniejszych pokoleniowych wystawach w Polsce, m.in.: "Droga i Prawda" - I Krajowe Biennale Młodych, Wrocław, II nagroda, „Realizm radykalny – abstrakcja konkretna" - Muzeum Narodowe, Warszawa 1987; „ Świeżo Malowane" - CBWA Zachęta Warszawa 1988; „Rozpoznanie - obrazy lat 90-tych"- Bunkier Sztuki, Kraków 1996; „ Apogeum - nowa ekspresja 1987"- CSW Toruń 2011; „Pokolenie 80" - Muzeum Narodowe Kraków 2010/11r. „Drzwi do malarstwa"- wystawa indywidualna Muzeum Narodowe Wrocław.

Wybrane prace znajdują się w zbiorach Muzeum Narodowego we Wrocławiu i Muzeum Narodowego w Warszawie.

2009 - Laureat Nagrody EXIT.

Nagroda została przyznana za konsekwentny - trwający 25 lat - twórczy proces akcentowania w malarstwie tego, co w nim było, jest i będzie niepowtarzalne - śladu ludzkiego geniuszu w pojmowaniu świata i samego siebie.

przygotowała K. Koczyńska -Kielan

zamieściła: Anna Zielińska