ENERGETYCZNE WARSZTATY PLASTYCZNE „INDUSTRIAL ART”

Opublikowano 02 cze 2010

Industrialna przestrzeń miasta prowokuje nas artystycznie…..

Miejski Dom Kultury w Stalowej Woli zaprasza do wzięcia udziału w bezpłatnych warsztatach rzeźbiarskich inspirowanych nurtem industrial art, które odbędą się od 9 do12 września
2010 roku w Stalowej Woli.

Skąd pomysł na warsztaty?

Warsztaty stanowią zapowiedź Pikniku Industrialnego, który odbędzie się 26.09.2010r. w Stalowej Woli. Pierwszy Piknik Industrialny odbył się w 2007 roku. Inspiracją do jego stworzenia była rocznica 70 - lecia Centralnego Okręgu Przemysłowego, w ramach którego powstała Stalowa Wola. Piknik składa się z dwóch części: artystycznej i naukowej. Sfera artystyczna przedsięwzięcia
ma na celu poprzez koncerty, wystawy, warsztaty i działania sztuki ulicznej oddać puls miasta podążającego tropem myśli, która dała mu początek w 1937 roku. Piknik Industrialny 2010 oprócz promowania nowych tendencji w dziedzinie nauki i techniki, przede wszystkim ma promować innowacyjne zjawiska w sztuce.

Warunkiem uczestnictwa w warsztatach jest przesłanie portfolio, dokumentującego autorskie rzeźby, instalacje i obiekty do 17 lipca 2010 na adres:

Miejski Dom Kultury

ul. 1 Sierpnia 9

37- 450 Stalowa Wola

z dopiskiem ENERGETYCZNE WARSZTATY PLASTYCZNE

Udział w warsztatach jest bezpłatny!!! Zapewniamy, nocleg, wyżywienie, niezbędne materiały oraz „industrialne atrakcje", które posłużą jako inspiracje do działań artystycznych.

Prowadzący warsztaty:

MARCIN SIPIORA

Absolwent Wydziału Rzeźby ASP W Krakowie. Artysta intermedialny, współtwórca kolektywu fusion art BWScustoms oraz projektu Huta Artzine (www.hutartzine.pl)

JAKUB WOYNAROWSKI

Absolwent Wydziału Grafiki ASP w Krakowie; obecnie asystent na macierzystej uczelni. Rysownik, designer, niezależny kurator; twórca komiksów, animacji, video i instalacji.

Szczegółowy regulamin udziału w warsztatach dostępny na stronie www.mdkstalowawola.pl. W razie pytań prosimy o kontakt – Tel. (15) 842-09-50 w.31, e-mail: k.wasyl1@wp.pl

PROJEKT JEST DOFINANSOWANY ZE ŚRODKÓW MINISTERSTWA KULTURY
I DZIEDZICTWA NARODOWEGO