Emerging Lines #4 (fotorelacja)

Opublikowano 06 lut 2020

W środę 5 lutego w Łotewskiej Akademii Sztuki w Rydze odbył się wernisaż wystawy Emerging Lines #4, stanowiącej czwartą odsłonę międzynarodowego francusko-niemiecko-łotewsko-polskiego projektu artystycznego.

Projekt Emerging Lines powstał w wyniku kooperacji czterech instytucji: CROUS de Paris, studierendenWERK Berlin, Łotewskiej Akademii Sztuki w Rydze oraz Akademii Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu. W każdej z edycji projektu udział bierze po dwóch studentów lub doktorantów, reprezentujących cztery partnerskie miasta.

Na wystawie w Rydze prace prezentują:

Evija Skriba i Ingrīda Ivane (Łotwa), Marlies Pahlenberg i Claudio Campo Garcia (Niemcy), Pauline Beck i Gauthier Kriaa(Francja), Justyna Andrzejewska i Sarah Epping (Polska).

Kuratorami projektu są: Agnese Bloka, Claudia Brieske, Katia Calisti, Elīna Ģibiete, Lola Grunwald, Łukasz Huculak, Jakub Jernajczyk i Frank Thinnes.

***

Wystawa Emerging Lines #4 prezentowana będzie od 11 lutego do 7 marca 2020 w Łotewskiej Akademii Sztuki w Rydze.

zdjęcia: prof. P. Kielan
zamieściła: AZG