Eksperyment w ŁĄCZNIKU

Opublikowano 26 lut 2012

21 lutego w galerii ŁĄCZNIK odbył się wernisaż wystawy „Czy znasz kogokolwiek?”

Wystawa stanowi podsumowanie eksperymentu artystycznego Aleksandry Szalbot - studentki Wydziału Grafiki i Sztuki Mediów ASP oraz Ewy Poloczek - studentki Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Wrocławskiego.

Oto co autorki same piszą o swoim projekcie:
„Czy znasz kogokolwiek?" to interaktywna instalacja powstała w wyniku eksperymentu polegającego na rejestracji pytań, jakie sobie stawiamy. Jej celem jest sprowokowanie odbiorców do zastanowienia się nad sprawami, które na co dzień nam umykają i do lepszego poznania siebie. Dzięki wypełniającym przestrzeń galerii rejestracji audialnej oraz możliwości zapisania swoich pytań na ścianie, każdy może lepiej uzmysłowić sobie co go nurtuje i podzielić się tym z innymi.

Projekt był realizowany w Pracowni Projektowania Multimedialnego pod kierunkiem prof. Stanisława Sasaka i ad. Marka Grzyba.

Wystawę można oglądać do 19 marca w galerii ŁĄCZNIK (ul. Joliot-Curie 15)

info: Jakub Jernajczyk
foto: M. Grzyb, J. Jernajczyk, S. Sasak