Eko-dyplom w Katedrze Scenografii

Opublikowano 22 lip 2020

13 lipca 2020 odbyła się obrona dyplomu magisterskiego Justyny Tuchorskiej zatytułowanego“Kostium Innego”

Projekt przygotowany został w Pracowni Projektowania Ubioru Kreacyjnego pod kierunkiem promotor prof. dr hab. Urszuli Smazy-Gralak oraz promotor pomocniczej, historyka ubioru, dr Małgorzaty Możdzyńskiej-Nawotki. Temat łączy w sobie twórcze podejście do idei upcyklingu tekstyliów (kolekcja wykonana została w całości z używanych materiałów) z badaniem pojęcia Inności w kulturze zachodniej. Recenzentem części teoretycznej był mgr Krzysztof Kopka. Obrona została przeprowadzona hybrydowo, publiczność była obecna za pomocą platformy Zoom.

Kolekcje można zobaczyć w formie wystawy w holu CSU na Traugutta.

Info: Justyna Tuchorska
Foto: Adrinna Duda
Zamieścił:Damian Banasz
Katedra Scenografii

W związku z wymogami epidemiologicznymi i rozporządzeniem JMR o przebywaniu na terenie uczelni, dyplom dostępny dla pracowników i studentów z odpowiednim pozwoleniem.