EcoMade 2016

Opublikowano 20 lis 2016

Natalia Komorowska oraz Aleksandra Kujawska w finale konkursu EcoMade 2016

Projekt "Dzióbnij" Studentki Natalii Komorowskiej (II rok I stopnia - Sztuka i Wzornictwo Szkła) oraz Lampy "Birds" Doktorantki z Katedry Szkła - Aleksandy Kujawskiej W finale konkursu EcoMade 2016

Od kilku lat, pod koniec każdego roku Łódź staje się najbardziej ekologicznym miastem w Polsce. Wszystko to za sprawą organizowanego przez Akademię Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi EcoMade Festival'u. Idea zrodziła się przede wszystkim w odpowiedzi na potrzeby społeczeństwa współczesnej aglomeracji, której idealnym przykładem jest Łódź. Chcielibyśmy uświadomić obywatelom, że poprzez proekologiczne podejście do świata sami stają się projektantami otoczenia, w którym żyją.

EcoMade Festival to święto ekologicznej mody i designu. To projekt, który stanowi wstęp do rozmowy, wymiany myśli i doświadczeń, a jednocześnie forma kampanii informacyjno-promocyjnej, której celem jest kształtowanie postaw jak najmniej ingerujących w równowagę w przyrodzie. Program wydarzenia obejmuje wystawy, konkurs, pokazy ekologicznej mody, seminaria oraz warsztaty dla dzieci i dorosłych.

info: materialy prasowe organizatora

zamieściła: Kalina Bańka