EAIE 2019- Encompassing all voices

Opublikowano 28 wrz 2019

Delegacja Biura Współpracy z Zagranicą ASP wzięła udział w tegorocznej konferencji EAIE w Helsinkach.

Tuż przed rozpoczęciem nowego roku akademickiego, Akademia Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu wraz z innymi polskimi uczelniami oraz z NAWA, Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Konferencją Rektorów Akademickich Szkół Polskich (KRASP) wzięła udział w największej konferencji i wystawie expo w obszarze edukacji wyższej w Europie – EAIE.

31sza edycja wydarzenia pod hasłem Encompassing all voices trwała od 24 do 27 września 2019 w Helsinkach. Zgromadziła ono ponad 6500 tysięcy uczestników z 95 krajów związanych z internacjonalizacją edukacji wyższej – od pracowników naukowych przez specjalistów ds. współpracy zagranicznej po agencje państwowe i organizacje zaangażowane w tematykę umiędzynarodowienia. Jest to unikalna okazja do nawiązywania i rozwijania kontaktów sprzyjających podnoszeniu jakości działań w zakresie szkolnictwa wyższego oraz do wymiany wiedzy i doświadczeń.

zamieśćiła AZG