Dzisiaj Magdalena Wosik !

Opublikowano 30 cze 2011

Magdalena Wosik zdobyła pierwszą nagrodę w 11. edycji konkursu Galerii Plakatu AMS.

Hasło konkursu brzmiało: "Dzisiaj Polska!" - zadaniem uczestników było zaprojektowanie plakatu promującego Polskę podczas naszej prezydencji w Unii Europejskiej. Bohaterem jej pracy jest atleta ubrany w koszulkę w biało-czerwone pasy, prężący z dumą i radością muskuł, który pod wpływem wysiłku nabiera kształtu mapy Polski.

Prof. Janusz Górski, kurator Galerii Plakatu AMS, podkreśla, że laureatce udała się rzecz arcytrudna - wykorzystanie w projekcie konturu Polski. W dodatku plakat jest pogodny, jego bohater z miejsca budzi sympatię widza, a litery hasła są lekkie i wdzięczne. Sam projekt dyskretnie nawiązuje do najlepszych czasów polskiej szkoły plakatu - lat pięćdziesiątych i sześdziesiątych ubiegłego wieku.

Magdalena Wosik jest absolwentką wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych. Na rodzimej uczelni prowadzi zajęcia dla studentów z projektowania graficznego. Na swoim koncie ma takie artystyczne osiągnięcia, jak projekt plakatu do 44. edycji festiwalu Wratislavia Cantans i liczne nagrody w konkursach satyrycznych. Przez wiele lat jej rysunki zamieszczały rozmaite czasopisma, m.in. "Gazeta Wyborcza" i "Miś". Obecnie współpracuje ze "Świerszczykiem". Ostatnio w księgarniach pojawiła się twórcza malowanka autorstwa Wosik i Piotra Rychela - "O, ja cię! Smok w krawacie".

źródło : Gazeta Wyborcza