"Dziecięca łazienka'' na Łódź Design Festiwal

Opublikowano 06 lis 2016

"Dziecięca łazienka" to warsztaty zrealizowane w ramach w2p (warsztatów dwóch pracowni)w Katedrze Mebli na Wydziale Architektury Wnętrz i Wzornictwa

W semestrze letnim /2016/ studenci wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych zaproszeni zostali przez firmę DEFRA do współpracy przy tworzeniu strefy dziecięcej w łazienkach.
Wspólny projekt rozpoczął się w Kreatywnym Obiekcie Multifunkcjonalnym (KOM), w Miliczu, gdzie młodzi projektanci mięli okazję przeprowadzić pierwszy etap - badania, z uczniami pierwszej i drugiej klasy szkoły podstawowej im. Astrid Lindgren.
Pod okiem studentów dzieci narysowały swoje łazienkowe marzenia, z których później udało się wyselekcjonować inspiracje dla "dziecięcej łazienki".
Efektem warsztatów jest kolekcja "SUWAKI", którą zaprezentowano na Łódź Design Festiwal w październiku tego roku.

info.: Magdalena Kasprzyca
Zam.: Magdalena Kacprzak- Gagatek