dyplomy z Katedry Szkła na Dutch Design Week w Eindhoven

Opublikowano 23 paź 2016

STAND BY! Polish design education on display

Polska ekspozycja na Dutch Design Week skłania do namysłu nad tym, jak powinno się uczyć, by studenci potrafili odnaleźć się na rynku. Wystawę "Stand by! Polish Design Education on Display", na której prezentowane są prace studentów oraz rodzime szkoły projektowania można oglądać w Eindhoven od 22 do 30 października 2016 r. Organizatorem jest Culture.pl.

Na wystawie znalazły się wybrane prace semestralne i dyplomowe studentów z polskich szkół projektowania, a także pomysły na działania edukacyjne poszczególnych nauczycieli. Wśród wybranych do wystawy projektów znalazły się aż trzy prace magisterskie z I Pracowni Projektowania Szkła Użytkowego w Katedrze Szkła: URNY DLA ZWIERZĄT absolwentki Ewy Kolendowicz, Biżuteria modułowa TRIKI absolwentki Kamili Mróz, oraz ZESTAW TO! asystentki Kaliny Bańki.

Gratulujemy!
Kuratorka wystawy Agata Nowotny dzieli się wnioskami: "Gdybym miała jednym słowem określić, jakiego typu postawę należy dzisiaj kształcić, powiedziałabym, że jest to stan gotowości, stand by mode. Oznacza on czujność, wrażliwość, umiejętność obserwowania, szybkiego przetwarzania danych i trafnego reagowania. Stand-by to także mocne stanie na swoim stanowisku lub wspieranie czyjegoś zdania. Młodzi polscy projektanci to ludzie dumni ze swoich korzeni, świadomi lokalnego potencjału, potrafiący wykorzystać żywe do dzisiaj tradycje w nowoczesny sposób".
Więcej na: http://culture.pl/pl/wydarzenie/o-przyszlosci-edukacji-na-dutch-design-week

Temporary Art Centre
22-30.10.2016