Dydaktycy wrocławskiej ASP na wystawie „Czarne Obrazy z Czasów Zarazy i na Czasy Zarazy”

Opublikowano 13 lip 2020

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wystawy, oraz zwiedzania w przestrzeni wirtualnej.

Od 17 czerwca w Salonie Sztuki MCK w Ciechocinku trwa międzynarodowa wystawa malarstwa 24 artystów. Dotyczy malarskiej refleksji czasu epidemii. To wielopokoleniowa, zróżnicowana stylistycznie ekspozycja obrazów malarskich zawsze formatu 20x20 cm. Współtworzą ją m.in. profesorowie: Łukasz Huculak, Michał Jędrzejewski, Wojciech Kaniowski, Mirosław Kociński, Paweł Lewandowski-Palle, Wojciech Pukocz, asystent Tomasz Wiktor, studentka Gabriela Leśniok i obraz byłego pedagoga Stanisława Zimy (1921-1992). Z wrocławskiej Uczelni wywodzą się też Henryk Zimak (w przeszłości asystent profesorów Hałasa i Klimczaka-Dobrzanieckiego), prof. Jack Wojciechowski prowadzący Pracownię Malarstwa na Wydziale Sztuki UMCS i Magdalena Durczak. Uczestnikami wystawy są profesorowie Stanisław Baj, Andrzej Banachowicz, Jacek Dyrzyński, Krzysztof Gliszczyński, Michał Träger i Bogdan Wojtasiak, a ponadto Barbara Kawczyńska, Dorota i Wacław Kuczma, Joanna Strzelecka-Traczykowska, Małgorzata Waliszewska-Kaniewska i Masakatsu Tagami.

Ciechocinek, unikalne miasto-uzdrowisko znajduje się … nieco daleko od Wrocławia; w trakcie rozmowy z (teraz już Rektorem Elektem!) Wojciechem Pukoczem i jego pomocą organizacyjno-techniczną wystawę z realnej przestrzeni, w nieco przearanżowanym układzie, postanowiliśmy udostępnić (znak czasu) w przestrzeni wirtualnej, wyobrażając sobie, że może … najprościej mówiąc warto.

W przestrzeni realnej wystawa trwa do 16 lipca, dłużej, do 8 sierpnia w wirtualnej.

Paweł Lewandowski-Palle

zamiesćiła AZG