Dwadzieścia cztery oczy

Opublikowano 20 lut 2015

27.02–11.03.2015. Galeria uliczna Szewska Pasja, ul. Szewska (odcinek między Kotlarską a Nożowniczą)

Dwanaście osób rezydujących we Wrocławiu przez dwanaście miesięcy ma okazję nie tylko studiować grafikę na studiach podyplomowych Interdisciplinary Printmaking, ale także, a może przede wszystkim, odkrywać, smakować i poznawać przestrzeń miasta. Co się z tym wiąże – spotykać ludzi, odwiedzać miejsca, rozglądać się uważnie i spoglądać świeżym okiem na otoczenie. W końcu te dwanaście osób ma okazję za pomocą Galerii ulicznej Szewska Pasja skomunikować się z przechodniami.

Co odkryli? Co przykuło ich uwagę? Czym się inspirowali?

Punktem wyjścia dla każdego jest ukradziony, a raczej zapożyczony, obraz znaleziony na ulicy – reklama, fragment fotografiii. „Tajemniczy element", który został poddany przekształceniom, kreatywnie wykorzystany, zrecyklingowany, ostatecznie zamieniony na osobistą notatkę z wrocławskiej rezydencji.

Uczestnicy:

Turid Bogstad Paolo Danese Tetiana Denysenko Berta Guerra Aredal Algimantas Kaveckis Mónica Lacerda Chanel Mace Rhiannon Moxon Roksana Robok Kristina Rutar Catarina Santos Sjoerd Tegelaers

Projekt „Przez grafikę intermedialną do postprodukcji fotograficznej, filmowej i telewizyjnej" jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet IV Szkolnictwo wyższe i nauka, Działanie 4.3 Wzmocnienie potencjału dydaktycznego uczelni w obszarach kluczowych w kontekście celów Strategii Europa 2020.

informacja: Marta Kubiak, zamieścił: Leszek Sołtys