Drzwi otwarte w L’Ecole Superieure d’Art & Ceramique w Tarbes.

Opublikowano 29 mar 2011

W Tarbes (Francja) były prof. Lidia Kupczyńska – Jankowiak i prof. Anna Szewczyk. Zapraszamy na fotorelację :

Szkoła w Tarbes należy do kompleksu trzech szkół połączonych w L'Ecole Superieure d'Art Des Pyrenees. Szkoła jest niewielka, lecz posiada bardzo nowoczesny program nauczania.

Zawdzięcza to dyrektorce Martine Moureu, która od 14 lat buduje własną koncepcję szkoły oraz kadrę nauczycielską.

U podstaw nauczania leży dogłębne poznanie tematu. Nauczyciele i studenci są otwarci na wszelkie dziedziny życia które studiują i analizują na wiele różnych sposobów aby móc tworzyć sztukę.

Stąd zajęcia odbywają się czasem w kuchni a czasem u fryzjera aby poznać arkana zawodu i nowe media jakim są np. włosy lub ciasto. Program dla doktorantów „Sky to sky" realizowany jest w dużej części w obserwatorium astronomicznym na Pik du Midi wraz z naukowcami. Swoje badania studenci przeprowadzają również w grotach skalnych na południu Francji studiując malarstwo prehistoryczne, a w 2010 r. odbyli plener w Tangerze. Również na tej uczelni Grupa Memphis odbywała plener ceramiczny gdzie znalazła warunki i klimat do realizacji swoich prac, a ich idee i sposób postrzegania formy były zbieżne z poglądami tutejszych pedagogów.

Zapraszamy na fotorelację: prof. Lidia Kupczyńska – Jankowiak, prof. Anna Szewczyk