Drugi dzień warsztatów Traces in Spaces.

Opublikowano 08 lis 2011
AIAS 2011 / dzień drugi

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z drugiego dnia warsztatów Traces in Spaces w ramach sympozjum AIAS i pierwszego dnia sesji naukowej.

W drugim dniu pięciodniowego cyklu warsztatów swój warsztat "Flaneur. Maps of contemporary travellers" kontynuował Paweł Lisek z Wydziału Malarstwa i Rzeźby, pracując dziś ze studentami nad przełożeniem zapisów z GPS na język linii. Swój warsztat "Line - Space - Movement", poprowadził w Studio BWA Adam Abel z Wydziału Ceramiki i Szkła. Na skutek ogromnego zainteresowania swoim warsztatem stworzył dwie grupy studenckie i pracował również po południu. Na dwie części został również podzielony warsztat prowadzony przez Anię Kołodziejczyk i Łukasza Palucha z Wydziału Malarstwa i Rzeźby i z Wydziału Grafiki i Mediów. W środę studenci i prowadzący warsztat "Virus inside the system" zajmą się szukaniem w przestrzeni miejskiej właściwego kontekstu dla dziś zrealizowanych tablic tekstowych.

Minął również pierwszy dzień wykładów w Auli ASP Wrocław. Swoje odczyty wygłosili: Prof. Wang Yanjun, Tianjin Academy of Fine Art, China "The Revelation of Chinese Ancient Bronze Culture to Contemporary Artistic Design" Prof. Paweł Jarodzki, The Eugeniusz Geppert Academy of Art and Design, Wrocław, Poland, "Why Don't We Do It on the Road, No One Will Be Watching Us" - The Beatles"Prof. Nazan Erkmen, Fine Arts Academy of Marmara University, Istanbul, Turkey "Abidin Dino and His Drawings".Paulina Sztabińska, University of Łódź, Poland "Drawing by Light" in Space".

Po wykładach miał miejsce uroczysty poczęstunek w Sali Senatu.

Jutro następny dzień warsztatów i drugi dzień sesji naukowej odbywającej się w Auli ASP pl. Polski 3/4 (godz. 14.00).

Przemek Pintal
(koordynator artystyczny projektu)