Dr Agnieszka Leśniak Banasiak na międzynarodowej wystawie szkła: 6 VIZÍ SKLA Mezinárodní výstavy uměleckého skla - fotorelacja

Opublikowano 04 mar 2019

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wernisażu wystawy szkła "6 VIZÍ SKLA Mezinárodní výstavy uměleckého skla".

„Wizje szkła" zaprezentowane przez sześciu artystów odwiedzić można do końca maja 2019 w Muzeum Miejskim w Decinie w Czechach (Místo Oblastní muzeum v Děčíně). Wystawa prezentuje spotkanie twórczych postaw : Tinne Vroonen z Belgii, Patrick Roth z Austrii, Ibrahim Erdogan z Turcji, Petr Stacho z Czech, Ioana Stelea z Rumiunii, oraz Agnieszka Leśniak Banasiak z wrocławskiej Akademii. Każdy z artystów opowiada swoją historię używając materii szkła jako nośnika przemyśleń w warstwie intelektualnej, ale i wizualnej. Międzynarodowy skład to nowe kontakty i plany wspólnych projektów na przyszłość. Wystawę odwiedziła licznie grupa studentów ze Szkoły w Kameneckym Senovie (uměleckoprůmyslová škola sklářská Kamenický Šenov); znamienici artyści szkła (m.in. Vladimir Klein i Ptrik Illo), oraz właściciele hut i pracowni szklarskich z Novego Boru. Przemówienie podczas otwarcia wygłosili dyrektorzy Muzeum oraz zaproszony przez kuratora dr Jaroslav Polanecky z Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem.

Informacje oraz materiał zdjęciowy: Agnieszka Leśniak Banasiak

Zamieściała: Justyna Żak